witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Polisa indywidualna i grupowa, czym się różnią te polisy?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Przedmiotem ubezpieczenia na życie jest, jak sama nazwa wskazuje, życie ubezpieczonego, choć w zakresie podstawowym zakres dotyczy raczej śmierci właściciela polisy (naturalną lub wskutek nieszczęśliwego wypadku). Jakiekolwiek rozszerzenie oferty zwiększa zakres ochrony, która jest świadczona na różnym poziomie w zależności od charakteru ubezpieczenia.

 

 polisa indywidualna a grupowa

 

Mimo zbliżonej nazwy ubezpieczenie grupowe na życie, które nabywamy w miejscu pracy, nie jest tożsame z indywidualną polisą na życie. Oba ubezpieczenia mają jedną wspólną cechę – chronią finansową przyszłość bliskich w przypadku śmierci. Do najważniejszych różnic między tymi dwoma rodzajami ubezpieczeń należą:

  • brak wpływu wieku i stanu zdrowia, a często ryzyka zawodowego na wysokość składki grupowej,
  • wyższa cena, ale szerszy zakres ubezpieczeń indywidualnych,
  • prostsza procedura zawierania ubezpieczeń grupowych,
  • niedostępność programów grupowych dla osób spoza ubezpieczanego środowiska.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

 

Indywidualna polisa na życie

 

Indywidualne wynegocjowanie bardzo szerokiego zakresu ochrony ubezpieczeniowej, obejmującego zarówno kompleksowy pakiet świadczeń ochronnych dla osoby ubezpieczonej, jak również pełną ochronę jego rodziny, raczej nie będzie trudne, lecz na pewno będzie miało odzwierciedlenie w wysokości składki ubezpieczeniowej.

 

Z drugiej strony, osoba poszukująca okrojonego zakresu, niezainteresowana świadczeniami rodzinnymi, za to skupiona na wysokich sumach ubezpieczenia, raczej nie będzie usatysfakcjonowana propozycją pakietu ubezpieczeń grupowych. W przypadku ubezpieczeń indywidualnych, ochrona będzie dotyczyła bardziej osoby ubezpieczonej i dodatkowe ryzyka oprócz zgonu mogą obejmować:

 

  • uszczerbek na zdrowiu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem,
  • pobyt w szpitalu,
  • poważne zachorowanie,
  • całkowite lub częściowe inwalidztwo,
  • utratę pracy.

 

 

Cechy grupowej polisy na życie

 

Ubezpieczenie grupowe z reguły pełni funkcję ochronną, czyli bez uwzględnienia możliwości gromadzenia kapitału. Do takiego ubezpieczenia mogą przystąpić tylko pracownicy danej firmy lub

klienci indywidualni, którzy preferują okrojony zakres ochrony i niższe sumy ubezpieczenia. W niektórych „grupówkach” istnieje możliwość indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia dla pracownika i współmałżonka.

 

Co ważne, w ubezpieczeniach grupowych na ubezpieczeniagrupowe.com.pl bardzo rzadko lub wcale nie występuje karencja ani konieczność wypełniania ankiety medycznej. Wiąże się to z ryzykiem, które zostaje rozłożone na wszystkich ubezpieczonych, dzięki czemu zakład ubezpieczeń jest w stanie bardziej uelastycznić wymogi niż ma to miejsce w polisach indywidualnych.

 

Więcej o ubezpieczeniach grupowych można się dowiedzieć na portalu dedykowanym tym ubezpieczeniom pod tym adresem: http://ubezpieczeniagrupowe.com.pl

 

    KUP INDYWIDUALNĄ POLISĘ DOPASOWANĄ DO TWOICH POTRZEB

Redakcja rankingubezpieczeniowy.pl