witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie
na życie

Wybierając ubezpieczenie na życie warto zwrócić uwagę na jego zakres, wysokość składki ubezpieczeniowej, a zwłaszcza na górną granicę sumy gwarancyjnej w polisie, decydującej o kwocie wypłacanego odszkodowania. Aby porównać dostępne na rynku opcje ubezpieczeń na życie, można skorzystać z naszej porównywarki ubezpieczeniowej.

Porównaj

Co to jest ubezpieczenie na życie?

 

 Ubezpieczenie na życie to rodzaj umowy, która ma zaniechać lub przynajmniej ograniczyć ciężar pewnych zdarzeń losowych, jakie mogą spotkać ubezpieczonego, jego rodzinę lub przyjaciół. Poprzez wsparcie finansowe od ubezpieczyciela zobowiązującego się do wypłacenia odszkodowania na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej.

 

Umowa ubezpieczenia na życie

 

O faktycznym kształcie umowy decyduje jej treść i ogólne warunki ubezpieczenia, a nie to, co można usłyszeć od agenta towarzystwa ubezpieczeniowego albo wynika z przedstawionych przez niego symulacji. Warto też przed podjęciem decyzji wykonać kilka czynności:

  • dokładne zapoznanie się z treścią materiałów, a także we własnym zakresie np. za pośrednictwem internetu starać się uzyskać takie informacje,
  • brak pośpiechu, nie zawieranie umowy na pierwszym spotkaniu, ponieważ zwykle jest to umowa wieloletnia, która nakłada na ubezpieczonego pewne zobowiązania,
  • spotkanie się z wieloma agentami ubezpieczeniowymi z różnych firm,
  • zadawanie pytań, bycie dociekliwym, bo obowiązkiem każdego agenta jest rozwianie wszystkich wątpliwości klienta.Szczegóły ubezpieczenia

 

Ważne, by dokładnie zapoznać się z umową ubezpieczenia na życie, ponieważ mało kto zwraca uwagę na zmieniające się warunki w decydujących momentach życia np. przy zawarciu małżeństwa czy urodzeniu dziecka. Co dzieje się w przypadku przerwy w opłacaniu składek, jaki jest minimalny okres trwania ubezpieczenia, aby ubiegać się o wypłatę świadczenia, jakie mogą być powody niewypłacenia świadczenia, czy określono w umowie, ile czasu trzeba oczekiwać na wypłatę w razie przyznania świadczenia czy rezygnacji z polisy, a także jakie inne obowiązki ciążą na ubezpieczonym.

 

Opcje dodatkowe

 

Warto sprawdzić czy ubezpieczenie na życie jest wystarczająco elastyczne. Aby to zrobić, należy sprawdzić czy można:

  • wycofać zgromadzony kapitał przed określonym terminem i czy wiąże się to z utratą części oszczędności,
  • zmienić wysokość gwarantowanej sumy ubezpieczenia w trakcie trwania umowy,
  • zawiesić wpłacanie składek w razie przejściowych problemów, a jeśli tak, to na jakich warunkach,
  • wykupić dodatkowe świadczenia lub zmienić wysokość lub częstotliwość opłacania składek.

Porównaj kilka ofert w kalkulatorze

 

Nie trać czasu i sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie na życie (https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator) w porównywarce rankomat.pl. W kilka minut obliczysz ofertę kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych bez wychodzenia z domu.