witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie
turystyczne

Wybierając się na wymarzony urlop, zwłaszcza poza granice własnego kraju, warto jest wykupić ubezpieczenie turystyczne. W wyborze optymalnej polisy ubezpieczeniowej pomoże nasza porównywarka, która pokaże, z jakich świadczeń klient będzie mógł korzystać w konkretnej opcji ubezpieczenia.

Porównaj

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

 

Ubezpieczenie turystyczne jest podporą dla osób, które wyjeżdżają za granicę indywidualnie, grupowo czy w ramach spotkań służbowych. Koncepcją ubezpieczenia turystycznego jest zapewnienie jak najpełniejszej ochrony i pomocy.

 

Umowa ubezpieczenia turystycznego

 

Umowa ubezpieczenia może być zawarta w terminie najpóźniej do 5 dni od daty uczestnictwa w imprezie turystycznej.

 

Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia turystycznego warto zwrócić uwagę:

  • jaki jest zakres i przedmiot odpowiedzialności ubezpieczyciela (za jakie zdarzenie zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie),
  • listę wyłączeń odpowiedzialności (za co zakład ubezpieczeń nie wypłaci odszkodowania),
  • zasady postępowania w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia.

 

Szczegóły ubezpieczenia

 

Podstawowymi elementami ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia, które pokrywają wszelkie wizyty w szpitalach, przychodniach, placówkach medycznych, a także zabiegi, operacje, zakup leków i środków medycznych, transport sanitarny, transport powrotny do kraju czy transport zwłok, oczywiście do wysokości sumy gwarantowanej.

 

W razie nieszczęśliwego wypadku (NNW) powodującego utratę zdrowia w pewnym stopniu albo śmierć ubezpieczyciel wypłaci ubezpieczonemu lub jego bliskim odszkodowanie, które będzie odpowiadało procentowemu uszczerbkowi na zdrowiu określonemu przez zakład ubezpieczeń.

 

OC w życiu prywatnym, w razie nieumyślnego poszkodowania osoby trzeciej poprzez spowodowanie strat na jej zdrowiu lub mieniu przez ubezpieczonego towarzystwo wypłaci odszkodowanie pokrywające wygenerowane koszty, a także ubezpieczenie bagażu, a rzeczy osobiste ubezpieczonego zostaną objęte ochroną na wypadek ich zniszczenia, kradzieży lub zgubienia.

 

Ubezpieczenie turystyczne a COVID-19

WHO ogłosiło, że koronawirus jest pandemią. Oznacza to, że zarazić się nim może każdy człowiek naszej planety. Jak wyglądają ograniczenia w podróżowaniu w związku sytuacją covid-19 na świecie? Sprawdź poniżej linki do informacji o ograniczeniach w podróżowaniu:

 

Opcje dodatkowe

 

Częścią gwarantującą jeszcze pełniejszą ochronę na czas podróży są koszty rezygnacji. W razie konieczności odwołania zaplanowanej podróży, ubezpieczyciel zwróci koszty imprezy turystycznej, biletu czy noclegu pod warunkiem, że powodem rezygnacji będą zdarzenia określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

 

Istnieje możliwość rozszerzenia polisy np. o opóźnienie bagażu – takie sytuacje mają miejsce w przypadku podróży samolotem.

 

Inne rozszerzenie dotyczy szczególnie tych osób, które mają zdiagnozowane schorzenie, a które może spowodować pogorszenie się stanu zdrowia podczas pobytu za granicą, przez co wzrasta ryzyko korzystania z opieki medycznej.