witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie
samochodu

Nasza porównywarka ubezpieczeniowa pomoże znaleźć najkorzystniejszą cenowo na rynku ofertę ubezpieczenia OC. Dzięki niej porównamy również oferty ubezpieczeń AC.

Porównaj

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne?

 

To jedyny rodzaj polisy, który trzeba wykupić będąc właścicielem samochodu. Zakres ubezpieczenia jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli, a jest regulowany przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych. Obowiązkowa polisa OC zapewnia finansową rekompensatę osobom poszkodowanym w kolizji lub wypadku.

 

Umowa ubezpieczenia komunikacyjnego

 

Ubezpieczenie samochodu (https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/) OC jest obowiązkowe. Nie ma znaczenia, czy pojazd jest użytkowany czy stoi on na przykład w warsztacie lub garażu. Umowę ubezpieczenia OC należy zawrzeć najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu lub w dniu, w którym kończy się poprzednia umowa OC.

 

Szczegóły ubezpieczenia

 

W razie wypadku czy awarii samochodu wystarczy, że zadzwonić na numer telefonu podany przez ubezpieczyciela, by uzyskać pomoc. W zależności od sytuacji i zakresu ubezpieczenia obejmuje ono:

  • holowanie samochodu do warsztatu,
  • drobną naprawę w miejscu zdarzenia,
  • otrzymanie auta zastępczego na czas naprawy,
  • transport do placówki medycznej lub do domu,
  • nocleg w hotelu,
  • pomoc tłumacza lub prawnika.

 

Poszkodowany zgłasza szkodę do zakładu ubezpieczeń, ale najpierw należy spisać oświadczenie, które powinno zwierać: imiona i nazwiska, adresy, numery telefonów uczestników oraz świadków, a także dane pojazdów biorących udział w zdarzeniu: marka, model i numer rejestracyjny. Także informacje o uszkodzeniach samochodów i dokładnego opisu kolizji z datą, miejscem, godziną i szczegółami dotyczącymi okoliczności.

 

Opcje dodatkowe

 

Dobrowolne ubezpieczenia, takie jak polisa ac obejmuje szkody powstałe w wyniku zderzenia się pojazdów, zderzenia z osobami, zwierzętami lub przedmiotami na zewnątrz samochodu, uszkodzenia auta przez osoby trzecie, zdarzeń losowych, np. pożaru, wybuchu, zatopienia, działania sił przyrody czy kradzieży.

 

Ubezpieczenie NNW kierowców i pasażerów zapewnia wypłatę odszkodowania za następstwa nieszczęśliwych wypadków. Przedmiotem tego dodatkowego ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem są uszkodzenia ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. Szkody z ubezpieczenia NNW najlepiej zgłaszać po zakończeniu leczenia i rehabilitacji.

Szukając ubezpieczenia OC skorzystaj z kalkulatora oc online na rankomat i wybierz ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Wszystko online bez wychodzenia z domu!