witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Które towarzystwo ubezpieczy dom najtaniej?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Obecność kilkudziesięciu produktów polisowych na rynku sprawia, że konsument ma z jednej strony ogromny wybór, a z drugiej trudność związaną z jego dokonaniem. Dlatego warto skorzystać z dostępnych ułatwień, jakimi są porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń. Zakup polisy trwa chwilę, a można tylko zyskać.

 które towarzystwo ubezpieczeniowe?

Zasada działania wspomnianych narzędzi jest bardzo prosta. Klient zainteresowany kupnem ubezpieczenia dla domu czy mieszkania najpierw określa preferencje przyszłej polisy w specjalnym formularzu, po czym zostaje przekierowany do gotowych ofert, gdzie podany są zakres polisy oraz wysokość składki.

 

Polacy wybierają polisę według ceny

 

Wartość danego produkt określa się na podstawie kilku wytycznych. W przypadku ubezpieczenia nieruchomości będą to:

 

 • zakres umowy podstawowej,
 • liczba umów dodatkowych,
 • łatwość uzyskania kontaktu z towarzystwem po szkodzie,
 • sposób i termin wypłacenia świadczeń,
 • skala wyłączeń odpowiedzialności,
 • wysokość składki.

 

Niestety, ostatni z podpunktów jest brany pod uwagę jako praktycznie jedyna właściwość polisy. W przypadku ubezpieczeń domu czy mieszkania takie podejście może dziwić, jeśli przyjąć, że polscy lokatorzy – jeśli już decydują się na zakup polisy – kierują się nie zawartością produktu, a jego ceną. Czy słusznie? Wydaje się, że niezupełnie, ponieważ ubezpieczenie domu jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku polisowym. To co prawda wydatek kilkuset złotych, ale w skali roku, co daje średnią kwotę mniej niż 40 złotych miesięcznie.

 

To, ile kosztuje ubezpieczenie domu na strzezdom.pl czy innych platformach polisowych, zależy od kilku czynników. Część z nich była już wspomniana odnośnie samego ubezpieczenia domu, ale towarzystwa pod uwagę biorą również wytyczne uwzględniające nieruchomość:

 

 • lokalizację domu,
 • powierzchnię domu,
 • konstrukcję domu,
 • wartość domu,
 • liczbę nieletnich zamieszkujących nieruchomość,

 

Zakres cenowy ubezpieczenia domu jest dość szeroki – najtańsze polisy można znaleźć już na kilkadziesiąt złotych, a kwota najdroższych to wydatek ponad 500 zł jednorazowej składki, która obowiązuje przez 12 miesięcy. Zdarzają się też oferty dłuższe, gdzie ubezpieczony, dokonując opłaty za 2-3 lata z góry, może liczyć na dodatkowe zniżki.

 

Gdzie zrobić porównanie ubezpieczenia domu?

 

Jeśli cena ubezpieczenia mieszkania na strzezdom.pl gra najwyższą rolę, wówczas nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z oferty dostępnej online. Propozycji jest co najmniej kilka i każda z nich będzie rozwiązaniem szybszym oraz tańszym od spotkania z agentem ubezpieczeniowym:

 

 • zakup ubezpieczenia na stronie ubezpieczyciela – to metoda szybka i prosta, ale użytkownik nie dysponuje wiedzą na temat konkurencyjnych ofert,
 • skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń – po wprowadzeniu danych dotyczących polisy i nieruchomości narzędzie generuje aż do 5 wyników różnych towarzystw,
 • porównanie produktów z gotowym profilem klienta – na stronie porównywarki można znaleźć także zastawione najlepsze ubezpieczenia z wyliczonymi składkami dla tej samej, z góry określonej nieruchomości.

 

Przykładowo, roczna składka ubezpieczenia za dom o wartości 400 tys. zł i powierzchni 100 m2 z uwzględnieniem zdarzeń losowych, kradzieży i OC w życiu prywatnym:

 

288 zł – wyniesie roczna opłata klienta Tu Allianz Bezpieczny Dom

 

353 zł albo 387 zł – tyle do zapłacenia będzie miał klient TU Generali Generali z myślą o domu, jeśli wybierze wariant bez kradzieży lub z kradzieżą

 

461 zł – zapłaci klient TU Inter Polska Dom

 

470 zł – to koszt polisy w PZU Dom

 

531 zł – kosztuje ubezpieczenie w TU Warta Dom 24+

 

 

Jak widać, roczna składka to wydatek równoznaczny z wartością butów ze średniej lub nieco wyższej półki cenowej. Polisy mieszkaniowe można tez znaleźć za znacznie niższe kwoty, ale warto zastanowić się, czy ograniczanie zakresu ochrony będzie w dłuższej perspektywie korzystne i opłacalne. Bo zadaniem polisy jest przede wszystkim uzyskanie świadczenia na pokrycie zaistniałych szkód.

Redakcja rankingubezpieczeniowy.pl