witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisa życiowa do kredytu na zakup domu czy mieszkania przyda się nawet wtedy gdy nie wymaga tego bank. Jeśli mamy spłacać raty pożyczki przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat warto pomyśleć choćby o ryzyku utraty pracy czy nieszczęśliwym wypadku. Wtedy, mając ubezpieczenie, nie zostaniemy z zadłużeniem.

Nieszczęśliwy wypadek czy utrata pracy to tylko dwa przykłady z brzegu. Zdarzeń, które mogą doprowadzić do niewypłacalności względem banku może być znacznie więcej, dlatego przyjrzymy się im z bliska i wskażemy które dobrze wykupić w ramach ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego.

W dalszej części sprawdzimy jak wyglądają oferty banków i czy lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń na życie. To jak najbardziej możliwe, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić polisę i kredyt z dwóch różnych źródeł.

 

Jakie polisy do kredytu hipotecznego?

 

Do kredytu hipotecznego ta naprawdę przydadzą się dwa ubezpieczenia. Jedno będzie dotyczyło samej nieruchomości, a drugie życia i zdrowia lokatorów:

1) Polisa mieszkaniowa – bank udzielający kredytu wymaga zabezpieczenia nieruchomości w razie wystąpienia np. szkody całkowitej (pożar, zalanie). Chodzi o sytuację, w której dom czy mieszkanie na kredyt nie nadaje się do użytku. Wtedy poszkodowany lokator nie musi płacić bankowi reszty zobowiązania, bo robi to towarzystwo ubezpieczeń. Tym samym bank zachowuje płynność finansową, a kredytobiorca nie zostaje z zadłużeniem.

Ubezpieczenie lokatorzy nie chcąc powiększać raty kredytu o składkę polisy mieszkaniowej najczęściej wybierają minimalny wariant ochrony – w praktyce chroni on mury w razie ognia, wody i innych zdarzeń losowych. Ale jeśli w wyniku pożaru czy kradzieży lokator dozna szkód na mieniu ruchomym, wtedy nie otrzyma on dodatkowego odszkodowania – chyba że wcześniej wykupił odpowiednie rozszerzenia.

2) Polisa na życie – odpowiednie rozszerzenia są kluczowe, jeśli obawiamy się różnych komplikacji, które spowodują brak regularnego opłacania rat kredytu. Wystarczy, że w pożarze ucierpi nie tylko mienie, ale i ludzie, koniecznym będzie pobyt w szpitalu, kosztowna rehabilitacja, dostarczanie leków czy nawet trwałe inwalidztwo doznane w wypadku.

Jeśli kredytobiorca jest zarazem głównym żywicielem rodziny, wtedy istnieje duże ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia, naliczanie karnych procentów, co w efekcie może doprowadzić do utraty kredytowanej nieruchomości.

 

Gdzie kupić polisę na życie do kredytu? Przykłady w praktyce

 

Na rynku ubezpieczeniowym, jak i kredytowym istnieje co najmniej kilkadziesiąt firm świadczących łączone usługi. Łatwo pogubić się w tak wielu ofertach przeglądając każdą z nich z osobna. Wybraliśmy 3 najpopularniejsze, aby przedstawić mechanizm oferowania polisy na życie do kredytu hipotecznego.

Polisa na życie w mBank

 

Ubezpieczenie na życie w mBanku jest ofertą firmy AXA. Towarzystwo dostarcza swój produkt także w ramach ubezpieczenia do kredytu samochodowego, gotówkowego czy odnawialnego. Taka polisa na życie do wersja stworzona wyłącznie dla banku i dostępna dla klientów, którzy w jednym miejscu chcą otrzymać kredyt i zabezpieczyć go polisą na życie.

Bank, za pośrednictwem ubezpieczyciela, proponuje kilka rozwiązań, m.in. pakiet assistance, ochronę NNW, polisę na wypadek nowotworu złośliwego czy zwykłe ubezpieczenie na życie, które zapewnia wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci kredytobiorcy z sumą ubezpieczenia do 900 000 zł.

Za ubezpieczenie spłaty kredytu mBank przyznaje także zniżki (55 zł), jeśli niektóre produkty kupujemy online.

Polisa na życie w Millennium

 

W banku Millennium możemy skorzystać z dedykowanej oferty ubezpieczeniowej PZU. Zakres ochrony ubezpieczenia na życie obejmuje śmierć kredytobiorcy oraz trwałą, całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Za każde ze zdarzeń przysługuje 100% sumy ubezpieczenia, a wysokość miesięcznej składki ustalana jest indywidualnie i stanowi 0,02% sumy ubezpieczenia.

 

Polisa na życie w BZWBK

 

W banku BZWBK mamy do dyspozycji kilka produktów polisowych dostarczanych przez TU Aviva. To Onkopolisa, czyli ubezpieczenia na wypadek choroby nowotworowej, Opiekun Rodziny, czyli ubezpieczenie dla całej rodziny przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, Dla Bliskich – ochrona dla rodziny na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a także Plan B chroniący finansowo ubezpieczonego na wypadek utraty pracy czy niezdolności do pracy w wyniku doznanego wypadku.

Możemy też skorzystać z produktu dedykowanego jak Bezpieczna Hipoteka, zabezpieczając się na wypadek utraty pracy oraz na wypadek czasowej niezdolności do pracy. Istnieje też opcja zabezpieczenia bliskich w razie śmierci oraz w przypadku całkowitej niezdolności do wykonywania pracy. To ubezpieczenie dotyczy także współkredytobiorcy.

 

Bank, placówka czy porównywarka?

 

Sposobów na zakup polisy na życie do kredytu hipotecznego, jak i samego kredytu, jest wiele. Banki i inne instytucje finansowe bądź pośredniczące kuszą swoich przyszłych klientów zniżkami i korzyściami, jednak czy takie korzyści są rzeczywiste?

Okazuje się, że niekoniecznie. Z prostego powodu – decydując się na zakup polisy na życie czy polisy mieszkaniowej do kredytu w placówce nie mamy możliwości porównania z konkurencyjnymi produktami. Podobnie jest z samym kredytem. Dlatego lepiej znaleźć kredyt mieszkaniowy na www.lowcakredytow.pl czy polisę na życie w Internecie korzystając z wygodnych i intuicyjnych porównywarek online. Dzięki podobnym narzędziom coraz więcej Polaków przekonuje się o oszczędności nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

Redakcja rankingubezpieczeniowy.pl