witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Indywidualne ubezpieczenie na życie dla wykonujących niebezpieczny zawód

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczenie rodziny na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń  jest szczególnie ważne dla osób wykonujących niebezpieczny zawód. Na sytuacje zagrażające życiu są oni narażeni bardziej niż inne osoby.  Dotyczy to osób wykonujących pracę m.in. ślusarze, kowale, robotnicy budowlani, górnicy, żołnierze.

 

 Indywidualne ubezpieczenie na życie dla wykonujących niebezpieczny zawód

 

Jest szereg czynników mających wpływ na to jak wysoką składkę przyjdzie nam płacić. Porównanie kilku ofert przed wyborem odpowiedniego indywidualnego ubezpieczenia na życie jest konieczne. Każdej ubezpieczanej osobie taka kwota wyliczana jest indywidualnie. Składka ubezpieczeni z podstawową ochroną nie jest wysoka, ale co innego jeśli poszerzymy jej zakres o dodatkowe polisy.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Wyliczanie składki

 

Niektórym może wydawać się dziwne, że do wyliczania składki wśród elementów branych pod uwagę jest np. płeć. Kobiety za ubezpieczenie zapłacą mniej. Wynika to ze średniej długości życia. Duży wpływ na wysokość składki ma wykonywany zawód. Im większe ryzyko śmierci lub groźnego wypadku w pracy, tym większe prawdopodobieństwo, że ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić odszkodowanie. Wiąże się to więc z podwyższeniem składki ubezpieczenia. Wiek ma równie znaczący wpływ. Osoby młode z reguły pacą za ubezpieczenie mniej niż osoby starsze.

Ubezpieczalnie wymagają również wypełnienia ankiety medycznej zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń terminowych. Niektóre ubezpieczalnie nie wymagają podania informacji o stanie zdrowia, przy zakupie polisy bezterminowej. Aby porównać oferty można skorzystać z rankingu polis na życie lub internetowej porównywarki.

 

Od czego chroni ubezpieczenie?

 

Indywidualne ubezpieczenie na życie jest kierowane do wszystkich osób, które wykonują niebezpieczny zawód, ale zakres ubezpieczenia grupowego im nie wystarcza.

 

W przypadku śmierci głównego żywiciela rodziny jego najbliższa rodzina otrzymuje świadczenia ubezpieczeniowe z  polisy. Dodatkowe ubezpieczenie może przydać się w razie np.:

  • następstw nieszczęśliwych wypadków np. złamać, skręceń, utraty kończyn, które powodują trwałe uszkodzenie ciała, a tym samym niezdolność do pracy ubezpieczenie z polisy może pokryć koszty leczenia i rehabilitacji lub być zabezpieczeniem finansowym w przypadku kiedy tracimy zdolność do wykonywania pracy zarobkowej;
  • zachorowania na poważną chorobę np. nowotwór, udar mózgu, zawał serca; Towarzystwa oferują tzw. polisy na raka lub polisę w razie zachorowania na ciężką chorobę;

    SPRAWDŹ OFERTĘ

Redakcja rankingubezpieczeniowy.pl