witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Umowa podstawowa i umowa dodatkowa w polisie na życie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wybierając ubezpieczenie na życie dla siebie czy rodziny kierujemy się przede wszystkim dwoma czynnikami: zawartością polisy oraz wysokością składki, przy czym jedno ma wpływ na drugie. Jak zatem odpowiednio dobrać rozwiązanie ochronne tak aby nie zrujnować domowego budżetu?

 

 umowa podstawowa ubezpieczenia

Polisa na życie to produkt, który dotyczy zazwyczaj długoterminowej umowy między ubezpieczonym a towarzystwem ubezpieczeniowym. Właściciel polisy zobowiązuje się do opłacania – najczęściej w trybie miesięcznym – składek. Jeśli nie zapłaci jej w terminie, ubezpieczyciel informuje o tym fakcie swojego klienta, ale wówczas, w razie przykrego zdarzenia czy wypadku, ochrona ubezpieczeniowa nie będzie działać.

 

Decyzję o doborze składników i ustalenie wysokości składki warto przemyśleć jeszcze przed złożeniem podpisu na umowie. O ile zawartość polisy można modyfikować, dodając nowe usługi i opcje, obniżenie składki w trakcie trwania umowy będzie kłopotliwe, a na pewno czasochłonne. Podobne informacje można znaleźć w sieci wpisując przykładową frazę:

ubezpieczenia na życie na www.ubezpieczeniaonline.pl

 

    KUP NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE

Podstawowa polisa na życie - co zawiera?

 

Przedmiotem ubezpieczenia na życie jest tytułowe „życie”, a dokładniej śmierć ubezpieczonego, który taka formę ochrony wybiera nie dla siebie, ale z myślą o najbliższych. W przypadku zgonu właściciela polisy przewidziane w umowie odszkodowanie, czyli suma ubezpieczenia, zostanie wypłacona rodzinie zmarłego.

 

Środki z polisy może otrzymać nie tylko rodzina czy najbliżsi, ale dowolna osoba wpisana do umowy ubezpieczenia jako uposażona.

 

Należy liczyć się z tym, że umowa podstawowa posiada bardzo ograniczony zakres, dlatego zdecydowana większość ubezpieczonych decyduje się na rozszerzenie takiej polisy o opcje dodatkowe.

 

Różnica w wysokości składki przy doborze 2-3 opcji dodatkowych jest niewielka i znajduje się w zasięgu możliwości finansowych ubezpieczonych.

 

 

Rozszerzone ubezpieczenie na życie

 

W polisach na życie mamy do czynienia z wieloma rozszerzeniami umowy podstawowej. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego to od kilku do kilkunasto opcji dodatkowych.

Oto najpopularniejsze z nich:

 

1.Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego

 

Szczegóły: działanie siły mechanicznej w momencie zetknięcia się pojazdu z osobami, przedmiotami, zwierzętami lub wywróceniem się pojazdu lub pożarem, wybuchem spowodowanym działaniem czynnika termicznego i/lub chemicznego. Polisa dotyczy także wypadków, w których ubezpieczony podróżowała jako pasażer lub członek załogi – pojazdy wodne i statki powietrzne.

 

2.Trwały uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego w wyniku wypadku

 

Szczegóły: wysokość stopnia uszczerbku na ciele wynosi przynajmniej 7% (lub inną wartość).

 

3.Trwałe inwalidztwo ubezpieczonego w wyniku wypadku

 

Szczegóły: trwałe zmiany w stanie zdrowia ubezpieczonego, w wyniku których ubezpieczony zdaniem komisji lekarskiej jest całkowicie niezdolny do wykonywania jakiejkolwiek pracy nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy i po upływie tego okresu nadal pozostaje trwale i całkowicie niezdolny do wykonywania jakiejkolwiek pracy oraz zgodnie z wiedzą medyczną nie rokuje odzyskania zdolności do pracy.

 

4.Pobyt ubezpieczonego w szpitalu w wyniku wypadku

 

Szczegóły: ubezpieczyciel określa maksymalną liczbę dni pobytu szpitalu, do których wypłaci odszkodowanie według ustalonej stawki dziennej. To rozszerzenie obejmuje także okres rehabilitacji.

 

5.Pobyt ubezpieczonego w szpitalu w wyniku choroby

 

Szczegóły: w zależności od towarzystwa ustalana jest lista chorób, które kwalifikują się do wypłaty odszkodowania lub lista chorób, które są wskazane w wyłączeniach odpowiedzialności.

 

6.Ubezpieczenie lekowe związane z wypadkowym pobytem w szpitalu

 

Szczegóły: środki wypłacane ubezpieczonemu na zakup produktów dostępnych w aptekach, przysługujące ubezpieczonemu po pobycie w szpitalu w wyniku wypadku.

 

7.Powstanie niezdolności do samodzielnej egzystencji ubezpieczonego

 

Szczegóły: dotyczy kilku rodzajów niezdolności w tym:

 • kąpieli – samodzielne umycie się w wannie lub pod prysznicem (wraz z wejściem i wyjściem z wanny lub spod prysznica),
 • ubieranie – samodzielne ubranie i rozebranie się, a także zakładanie i zdejmowanie wszelkiego rodzaju protez i aparatów ortopedycznych, jeśli istnieje konieczność ich używania,
 • jedzenie: samodzielne spożycie gotowego posiłku,
 • toaleta: samodzielne korzystanie z toalety,
 • poruszanie się: samodzielne poruszanie się z pokoju do pokoju po płaskiej powierzchni.

 

6.Assistance medyczny

 

Przykładowe usługi zawarte w pakiecie polegają na organizacji i pokryciu kosztów:

 • transportu medycznego do placówki medycznej z miejsca pobytu/z placówki medycznej do innej placówki medycznej/z placówki medycznej do miejsca pobytu,
 • dostawy leków,
 • procesu rehabilitacyjnego,
 • wypożyczenia albo zakupu sprzętu rehabilitacyjnego oraz jego dostawy,
 • opieki domowej lub pielęgniarskiej po hospitalizacji,
 • wizyty lekarskiej lub pielęgniarskiej i pediatry,
 • prywatnych lekcji w miejscu zamieszkania,
 • pobytu opiekuna dziecka ubezpieczonego w szpitalu albo hotelu przyszpitalnym,
 • przejazdu dzieci ubezpieczonego/osób niesamodzielnych do osoby uprawnionej do opieki,
 • pomocy psychologa w trudnej sytuacji losowej

 

Zobowiązanie ze strony ubezpieczyciela może dotyczyć także zdrowotnych usług medycznych, np. całodobowego dostępu do infolinii medycznej.

 

Dodatkowe umowy dotyczą nie tylko ubezpieczonego, ale także jego rodziny czy dowolnej liczby osób zamieszkującej wspólne gospodarstwo domowe. W szczególności dotyczy to współmałżonka oraz dziecka jak powstanie uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku.

Ubezpieczyciel dołącza do umowy tabelę wyznaczając procentową skalę uszczerbku na zdrowiu. Skala ta odpowiada wartości wypłaconej sumy ubezpieczenia, np:

 • utrata obu przedramion – 100% SU
 • utrata jednego przedramienia – lewe 50 % i prawe 60% SU
 • utrata słuchu w jednym uchu – 30% SU
 • utrata palca innego niż paluch w kończynie dolnej – 2% SU

 

Porównanie ofert, tak aby znaleźć najlepszą polisę, warto powierzyć profesjonalnym narzędziom internetowym jak porównywarka ubezpieczeń czy specjalistyczny ranking dostępny jako porównanie firm ubezpieczeniowych w www.ubezpieczeniaonline.pl.

    KUP NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE

Redakcja rankingubezpieczeniowy.pl